Aplikuj i weź udział w bezpłatnym dwudniowym szkoleniu YOUTH NEXT organizowanym przez Szkołę Liderów i Ambasadę Wielkiej Brytanii w Warszawie.
Jesteś Absolwentem lub Absolwentką programu młodzieżowego Szkoły Liderów? Masz opinie na tematy tolerancji czy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce? Zależy ci, aby głos Twojego pokolenia był słyszany? Jesteś gotowa/y do stworzenia rekomendacji do młodzieżowych programów rozwojowych czy stypendiów, które mogłaby w przyszłości organizować Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce? Chcesz poznać młodych i ambitnych działaczy społecznych z całej Polski? Chcesz poznać od kuchni pracę w dyplomacji?
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Kiedy? 21-22 marca 2022r.
W jakich godzinach?
poniedziałek (21.03.22) godz. 11.00-18.00, wtorek (22.03.2022) godz. 9.00-16.00
Gdzie?
Siedziba Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie, ul. Kawalerii 12, 00-468 Warszawa
Dla kogo?
Absolwentki i Absolwenci programów Szkoły Liderów w wieku 18-25 lat
Ile osób zaprosimy do udziału w wydarzeniu? 25-30 osób
Kto zostanie zakwalifikowany?
O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu nie decyduje kolejność wysłania zgłoszenia. Organizatorzy do udziału w wydarzeniu zaproszą osoby wybrane na podstawie ankiety aplikacyjnej.
Czy wydarzenie będzie na żywo czy on-line?
Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w Warszawie. Wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu zostaną przebadane testem genetycznym na godzinę przed wydarzeniem w siedzibie Ambasady. Jeśli liczba dziennych zachorowań utrzyma się na wysokim poziomie i będą przesłanki do jego przeniesienia do internetu, wówczas odbędzie się ono on-line. O ewentualnych zmianach w formie szkolenia osoby zakwalifikowane będziemy informować na bieżąco.
Czy wydarzenie jest bezpłatne?
Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne dla uczestników i uczestniczek. W ramach przedsięwzięcia organizatorzy zapewniają pokrycie kosztów podróży, nocleg i wyżywienie w Warszawie. Dodatkowo dla zapewnienia bezpieczeństwa pokrywamy także koszt testu genetycznego dla zakwalifikowanych uczestników i uczestniczek, który jest obowiązkowy.
Jakie obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa?
Na godzinę przed pierwszym zjazdem uczestnicy i uczestniczki oraz prowadzący zajęcia będą przebadani na obecność koronawirusa testem genetycznym. Badania zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia przed siedzibą Ambasady Wielkiej Brytanii. Osoby z negatywnym wynikiem testu będą mogły brać udział w szkoleniach. Podczas szkolenia dbać będziemy o dystans. Osoby szkolone i szkolące będą uczestniczyć w zajęciach w maseczkach. Więcej w regulaminie wydarzenia.
Goście i prowadzący
Anna Clunes została Ambasador Brytyjską w Polsce we wrześniu 2020 r. W latach 1996 – 2000 pełniła obowiązki w Warszawie – sprawowała wtedy funkcję II sekretarza ds. pomocy rozwojowej w Departamencie Rozwoju Międzynarodowego. W latach 2010-2017 pracowała w brytyjskim Biurze Spraw Zagranicznych, czyli odpowiedniku polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W latach 2017-2020 była dyrektorem, a następnie pełniła obowiązki dyrektora generalnego brytyjskiego Departamentu ds. Wyjścia z Unii Europejskiej.
Jason Rheinberg został mianowany zastępcą szefa misji w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie w lipcu 2018 roku. Wcześniej był zastępcą dyrektora ds. Europy Wschodniej w Londynie w latach 2014 – 2017, koncentrując się na Rosji i Ukrainie. Odbywał staże w Unii Europejskiej, RPA i Japonii, a także różne stanowiska dyplomatyczne w kraju, z których wiele koncentrowało się na bezpieczeństwie międzynarodowym.
Izabela Sopalska-Rybak – założycielka i prezeska Fundacji Kulawa Warszawa.
Trenerka, działaczka społeczna, ekspertka w grupach doradczych na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Absolwentka programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Członkini Warszawskiej Rady Kobiet. Działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Polsce od 2012 roku. Prowadzi szkolenia na temat potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami dla pracowników różnych instytucji oraz firm, lekcje savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami w szkołach, sprawdza dostępność. Wspiera firmy w procesie otwierania się na klienta z niepełnosprawnością, profesjonalizacji obsługi, zwiększania dostępności placówek, usług i procesów.
Prywatnie zawodniczka Warszawskiej Drużyny Rugby na Wózkach Four Kings oraz drużyny z Hamburga. Reprezentantka Polski w rugby na wózkach. Uczestniczka Mistrzostw Europy w 2017 roku w Koblenz oraz Mistrzostw Świata w 2018 roku w Sydney. Wicemistrzyni w Szermierce na wózkach w 2021 r. w Warszawie. Nominowana do nagród takich jak: Warszawianka Roku, Okulary Kaczkowskiego Nie widzę przeszkód, laureatka nagrody Kryształek Zwierciadła, ShEO Awards.
Julia Dmeńska
Koordynatorka i trenerka. Z Fundacją Szkoła Liderów związana od 2020 roku. Zaczynała od wspierania programu politycznego. Obecnie zajmuje się koordynacją projektów Akademia Rzeczników Zmian oraz Warszawska Akademia Młodych Liderów. Poza tym prowadzi warsztaty i indywidualne sesje rozwojowe dla Uczestników/czek różnych projektów Fundacji.
trenerka, performerka, pedagożka teatru, certyfikowana tutorka Szkoły Liderów, prezeska zarządu. Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Produkuje spektakle teatralne i wydarzenia społeczno-artystyczne włączające różne grupy społeczne. Jako badaczka, trenerka i coach wspiera instytucje kultury i organizacje pozarządowe w rozwoju i w mądrym odpowiadaniu na potrzeby odbiorców. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące zapobiegania wypaleniu zawodowemu w trzecim sektorze i rozwijania odporści psychicznej w oparciu o test MTQ48plus.
Absolwentka Laboratorium Nowych Praktyk na Uniwersytecie SWPS oraz International Summer School on Theatre in Social Context w Archa Theatre w Pradze. Członkini kolektywu Laboratorium Teatralno-Społeczne, z którym od 2016 roku realizuje spektakle i akcje performatywne. W swoich działaniach łączy perspektywy społeczną, edukacyjną i artystyczną.
Projekt finansowany jest ze środków Ambasady Brytyjskiej w Warszawie.