fbpx

YOUTH NEXT! APLIKUJ!

Data: 16.02.2022

Aplikuj i weź udział w bezpłatnym dwudniowym szkoleniu YOUTH NEXT organizowanym przez Szkołę Liderów i Ambasadę Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Jesteś Absolwentem lub Absolwentką programu młodzieżowego Szkoły Liderów? Masz opinie na tematy tolerancji czy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce? Zależy ci, aby głos Twojego pokolenia był słyszany? Jesteś gotowa/y do stworzenia rekomendacji do młodzieżowych programów rozwojowych czy stypendiów, które mogłaby w przyszłości organizować Ambasada Wielkiej Brytanii w Polsce? Chcesz poznać młodych i ambitnych działaczy społecznych z całej Polski? Chcesz poznać od kuchni pracę w dyplomacji?

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Kiedy?
21-22 marca 2022r.

W jakich godzinach?
poniedziałek (21.03.22) godz. 11.00-18.00, wtorek (22.03.2022) godz. 9.00-16.00

Gdzie?
Siedziba Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie, ul. Kawalerii 12, 00-468 Warszawa

Dla kogo?
Absolwentki i Absolwenci programów Szkoły Liderów w wieku 18-25 lat

Ile osób zaprosimy do udziału w wydarzeniu? 25-30 osób

Kto zostanie zakwalifikowany?
O zakwalifikowaniu do udziału w szkoleniu nie decyduje kolejność wysłania zgłoszenia. Organizatorzy do udziału w wydarzeniu zaproszą osoby wybrane na podstawie ankiety aplikacyjnej.

Czy wydarzenie będzie na żywo czy on-line?

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w Warszawie. Wszystkie osoby uczestniczące w spotkaniu zostaną przebadane testem genetycznym na godzinę przed wydarzeniem w siedzibie Ambasady. Jeśli liczba dziennych zachorowań utrzyma się na wysokim poziomie i będą przesłanki do jego przeniesienia do internetu, wówczas odbędzie się ono on-line. O ewentualnych zmianach w formie szkolenia osoby zakwalifikowane będziemy informować na bieżąco.

Czy wydarzenie jest bezpłatne?

Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne dla uczestników i uczestniczek. W ramach przedsięwzięcia organizatorzy zapewniają pokrycie kosztów podróży, nocleg i wyżywienie w Warszawie. Dodatkowo dla zapewnienia bezpieczeństwa pokrywamy także koszt testu genetycznego dla zakwalifikowanych uczestników i uczestniczek, który jest obowiązkowy.

Jakie obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa?

Na godzinę przed pierwszym zjazdem uczestnicy i uczestniczki oraz prowadzący zajęcia będą przebadani na obecność koronawirusa testem genetycznym. Badania zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowanych pracowników służby zdrowia przed siedzibą Ambasady Wielkiej Brytanii. Osoby z negatywnym wynikiem testu będą mogły brać udział w szkoleniach. Podczas szkolenia dbać będziemy o dystans. Osoby szkolone i szkolące będą uczestniczyć w zajęciach w maseczkach. Więcej w regulaminie wydarzenia.

Goście i prowadzący

Anna Clunes została Ambasador Brytyjską w Polsce we wrześniu 2020 r. W latach 1996 – 2000 pełniła obowiązki w Warszawie – sprawowała wtedy funkcję II sekretarza ds. pomocy rozwojowej w Departamencie Rozwoju Międzynarodowego. W latach 2010-2017 pracowała w brytyjskim Biurze Spraw Zagranicznych, czyli odpowiedniku polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W latach 2017-2020 była dyrektorem, a następnie pełniła obowiązki dyrektora generalnego brytyjskiego Departamentu ds. Wyjścia z Unii Europejskiej.

 

Jason Rheinberg został mianowany zastępcą szefa misji w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie w lipcu 2018 roku. Wcześniej był zastępcą dyrektora ds. Europy Wschodniej w Londynie w latach 2014 – 2017, koncentrując się na Rosji i Ukrainie. Odbywał staże w Unii Europejskiej, RPA i Japonii, a także różne stanowiska dyplomatyczne w kraju, z których wiele koncentrowało się na bezpieczeństwie międzynarodowym.

Izabela Sopalska-Rybak – założycielka i prezeska Fundacji Kulawa Warszawa.

Trenerka, działaczka społeczna, ekspertka w grupach doradczych na temat potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Absolwentka programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Członkini Warszawskiej Rady Kobiet. Działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami w Polsce od 2012 roku. Prowadzi szkolenia na temat potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami dla pracowników różnych instytucji oraz firm, lekcje savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami w szkołach, sprawdza dostępność. Wspiera firmy w procesie otwierania się na klienta z niepełnosprawnością, profesjonalizacji obsługi, zwiększania dostępności placówek, usług i procesów.

Prywatnie zawodniczka Warszawskiej Drużyny Rugby na Wózkach Four Kings oraz drużyny z Hamburga. Reprezentantka Polski w rugby na wózkach. Uczestniczka Mistrzostw Europy w 2017 roku w Koblenz oraz Mistrzostw Świata w 2018 roku w Sydney. Wicemistrzyni w Szermierce na wózkach w 2021 r. w Warszawie. Nominowana do nagród takich jak: Warszawianka Roku, Okulary Kaczkowskiego Nie widzę przeszkód, laureatka nagrody Kryształek Zwierciadła, ShEO Awards.

Julia Dmeńska

Od 15 lat związana z trzecim sektorem. Zaczynała prowadząc zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej, potem była trenerką w Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, aż trafiła do Stowarzyszenie Mierz Wysoko na 12 lat. W Mierz Wysoko pełniła funkcję wiceprezeski, prowadziła zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Brzeskiej na warszawskiej Pradze Północ oraz stworzyła Wawerski Klub dla Rodzin. Swoje zamiłowanie do muzyki realizowała w Fundacji Muzyka jest dla wszystkich, w której prowadziła projekty artystyczne i edukacyjne. Przez ostatnie 3 lata połączyła dwa ważne dla siebie wątki – działania społeczne i muzykę, tworząc dla Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” muzyczny FabLab Pobite Gary!
W Fundacji Szkoła Liderów koordynuje projekt Liderska Regeneracja dla Pracowni Orange oraz ogólnopolski program Młoda Polska dla młodych aktywistów.
Karolina Grzegorzak

Koordynatorka i trenerka. Z Fundacją Szkoła Liderów związana od 2020 roku. Zaczynała od wspierania programu politycznego. Obecnie zajmuje się koordynacją projektów Akademia Rzeczników Zmian oraz Warszawska Akademia Młodych Liderów. Poza tym prowadzi warsztaty i indywidualne sesje rozwojowe dla Uczestników/czek różnych projektów Fundacji.

Wcześniejsze doświadczenie zdobywała w warszawskich organizacjach pozarządowych (m.in. w Polskiej Akcji Humanitarnej) i instytucjach kultury (m.in w Narodowym Centrum Kultury czy Centrum Nauki Kopernik), gdzie odpowiadała za działania koordynacyjne lub rozwojowe. Absolwentka Szkoły Trenerów STOP, certyfikowana konsultantka narzędzia Extended DISC oraz facylitatorka metody Digital Storytelling.
Karolina Pluta

trenerka, performerka, pedagożka teatru, certyfikowana tutorka Szkoły Liderów, prezeska zarządu. Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Produkuje spektakle teatralne i wydarzenia społeczno-artystyczne włączające różne grupy społeczne. Jako badaczka, trenerka i coach wspiera instytucje kultury i organizacje pozarządowe w rozwoju i w mądrym odpowiadaniu na potrzeby odbiorców. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące zapobiegania wypaleniu zawodowemu w trzecim sektorze i rozwijania odporści psychicznej w oparciu o test MTQ48plus.

Absolwentka Laboratorium Nowych Praktyk na Uniwersytecie SWPS oraz International Summer School on Theatre in Social Context w Archa Theatre w Pradze. Członkini kolektywu Laboratorium Teatralno-Społeczne, z którym od 2016 roku realizuje spektakle i akcje performatywne. W swoich działaniach łączy perspektywy społeczną, edukacyjną i artystyczną.


Projekt finansowany jest ze środków Ambasady Brytyjskiej w Warszawie. 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×