fbpx

Zakończenie programu „Dwa sektory, jedna wizja”

Fundacja Szkoła Liderów w 2022 roku kontynuowała realizację programu "Dwa sektory jedna wizja" z firmą PwC realizując wspólnie program rozwojowy, w którym coachowie firmy pracują rozwojowo z liderami lokalnymi, w tym absolwentami Programu Liderzy PAFW.

19 grudnia 2021 r. odbył się pierwszy warsztat wprowadzający uczestników w charakterystykę pracy coachingowej. Część integracyjną prowadziła Agnieszka Szymańska z Fundacji Szkoła Liderów, a część “Wprowadzenie do coachingu” trenerka PwC Agnieszka Witkowska. W warsztacie wzięły udział wszystkie osoby zakwalifikowane do XII edycji – 15 osób, w tym 7 absolwentów Programu Liderzy PAFW. W czasie trwania sześciomiesięcznego programu odbyły się dwa spotkania on-line całej grupy monitorujące przebieg procesu.

22 czerwca 2022 r. odbyło się spotkanie zamykające XII edycję Programu w siedzibie PwC w Warszawie połączone z warsztatem pt.  “Style społeczne i zarządzanie potencjałem”, poprowadzone przez Martę Pielachę, trenerkę PwC oraz wręczeniem dyplomów.  

Program wsparł 15 niezwykle aktywnych liderów i liderki w wytyczeniu dalszego planu i pracy nad obranymi celami.  Uczestnicy i uczestniczki doceniają możliwość wsparcia przez osoby z innego sektora, które na ich wyzwania patrzą z nowej perspektywy.  Nabór do kolejnej edycji programu jesienią 2022 r. Zapraszamy! 

W XII edycji programu udział wzięli:

Magdalena Sałek-LewczykUrząd Gminy Jabłonna
Maria Ewa BoguckaPoradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Marianna LutomskaFundacja Nagle sami
Marta SmejdaStowarzyszenie EKo-Wolbórz, Sołectwo Wolbórz
Ewelina JuraszBiuro Wystaw Artystycznych i Centrum Aktywności Młodzieży/Uniwersytet Rzeszowski/Fundacja Monmonde
Dominik KucGrowSpace Poland
Agnieszka PytlikStowarzyszenie Działań Lokalnych Spichlerz, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS
Justyna PrajsStowarzyszenie „Podniebni”
Marcin PiotrowskiStowarzyszenie Folkowisko
Adam August MichalikFundacja Szkoła Liderów
Justyna Czarnota-MisztalFundacja Futura Artis
Dawid PawlinaFundacja Instytut Otwarta Przestrzeń
Dagmara KaniaDom Pomocy Społecznej dla Dorosłych
Katarzyna LubańskaStowarzyszenie Ludzie-Ludziom
Agnieszka Aleksandrowicz – ZdralFundacja Zobacz Mnie

_________________________________________________________________________________

FAQ

 1. Na czym polega coaching?

Coaching opiera się m.in.  na kilku zasadach:

 • To Klient jest źródłem zasobów – to on ma zasoby i on ich używa.
 • Zadając pytania, stawiając wyzwania i udzielając wsparcia, coach sprawia, że Klient zaczyna korzystać z własnych zasobów
 • Klient wybiera temat
 • Coach i Klient są sobie równi
 • Celem coachingu jest zmienianie i działanie
 • Co jest celem coachingu ?
 • Określanie aktualnego stanu rzeczy
 • Ustalenie tego, co chcemy osiągnąć
 • Stworzenie strategii wypełnienia luki pomiędzy stanem obecnym i pożądanym
 • Co to jest mentoring?

Mentoring to dawanie wskazówek i rad, wskazywanie kierunku działania, pomoc w zrozumieniu celów i wartości organizacji.

 • W jaki sposób mam ustalić cele ?

Cele powinny być ustalone według koncepcji S.M.A.R.T. Według niej sformułowany cel powinien być:

 • Prosty – sformułowany jednoznaczne,
 • Mierzalny – sformułowany, tak by można było ustalić stopień realizacji celu,
 • Osiągalny – realistyczny, możliwy do osiągnięcia,
 • Istotny – cel powinien być ważny  dla tego, kto będzie go realizował,
 • Określony w czasie –  dokładnie określony horyzont czasowy w jakim zamierzamy go osiągnąć.
 • Czy otrzymam zwrot kosztów dojazdu?

Nie zapewniamy zwrotów kosztu dojazdu na spotkania z przedstawicielem firmy ani na szkolenia. W ramach obowiązkowego zjazdu zapewniamy nocleg i lunch.

 • Czy muszę być zatrudniony w organizacji pozarządowej, żeby aplikować do programu?

Nie trzeba być zatrudnionym w organizacji pozarządowej. Istotnym kryterium jest jednak pełnienie roli przywódczej lub zarządczej w organizacji/ inicjatywie społecznej.

Fundacja Szkoła Liderów to wiodąca organizacja pozarządowa zajmująca się edukacją obywatelską, a w szczególności wzmacnianiem liderów sfery publicznej. Rozwijamy postawy liderskie, promujemy debatę publiczną i wspieramy liderów środowisk i społeczności lokalnych. Od 1994 roku przeszkoliliśmy już ponad 4000 osób. Nasi absolwenci są posłami, samorządowcami, kierują setkami organizacji i Inicjatyw społecznych na całym świecie.

PwC jest wiodącą globalną organizacją świadczącą usługi doradcze. Firma jest obecna w 158 krajach zatrudniając ponad 168.000 pracowników. W Polsce PwC zatrudnia 1700 specjalistów i kadry wspierającej w siedmiu miastach: Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi i Warszawie.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×