fbpx

Zaproszenie na finał Warmińskiej Szkoły Liderów Miast

Fundacja Szkoła Liderów i Fundacja Veolia Polska serdecznie zapraszają na uroczysty finał Warmińskiej Szkoły Liderów Miast*, który odbędzie się w czwartek, 24 października o godz. 14.00 w Lidzbarku Warmińskim. Wydarzenie z udziałem władz Braniewa, Ornety, Lidzbarka Warmińskiego i Dobrego Miasta.

Przez ostatnie miesiące 33 liderów miejskich z Lidzbarka Warmińskiego, Dobrego Miasta, Ornety i Braniewa, pracowało nad rekomendacjami dla swoich miast, które odpowiadają na potrzeby teraźniejszości i wyzwania przyszłości. Uczestnicy programu rozwijali swoje umiejętności przywódcze, które wykorzystują w codziennej pracy na rzecz swoich wspólnot. Uczyli się spojrzenia na swoje miasto, z punktu widzenia swoich doświadczeń zaczerpniętych z działalności biznesowej, społecznej i sektora publicznego. W czasie programu, liderzy spotykali się z włodarzami swoich miast, urzędnikami, przedstawicielami wybranych grup społecznych i instytucji oraz lokalnego biznesu. Brali udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z dziedziny zarządzania miastem, partycypacji społecznej, implementowania innowacyjnych rozwiązań w przestrzeni publicznej, gospodarki odpadami, energetyki obywatelskiej i innych. Liderzy każdego z miast wspólnie wypracowywali skuteczne rozwiązania bieżących problemów i zagadnień, charakterystycznych dla każdego miasta. Rezultaty ich pracy przyczynią się w przyszłości nie tylko do wprowadzenia realnych zmian na lepsze, ale także stanowić będą wsparcie dla burmistrzów (obecnych i przyszłych) i urzędników, w myśl idei, że władza w mieście leży w wielu rękach.

Rozwiązania te poznamy podczas finałowej prezentacji, która odbędzie się w czwartek, 24 października o godz. 14.00 w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Wydarzenie jest otwarte. 

*Szkoła Liderów Miast to płaszczyzna współpracy  wspierająca aktywistów społecznych, bo wierzymy, że inwestycja w lokalnych przywódców daje korzyści całemu miastu. Realizowana jest przez Fundację Szkoła Liderów i Fundację Veolia Polska. Program pozwala lepiej rozumieć mieszkańców, dokonywać trafnych analiz ich potrzeb oraz dostosowywać inwestycje do realnych problemów i uwarunkowań miejskich. Pozwala tworzyć długofalowe plany po to, by w mieście żyło się lepiej, bezpieczniej, bardziej komfortowo, a mieszkańcy byli
po prostu szczęśliwi. Edukuje lokalnych liderów, aby byli przygotowani na wyzwania, jakie stoją przed polskimi miastami. Dotychczas program został zrealizowany w Mielcu, Legionowie i Ełku, Łodzi, Zgierzu i Pabianicach.   

Copyright All Rights Reserved © 2019

×