fbpx

Zmiany w zarządzie Szkoły Liderów! 

22 czerwca dokonała się w Fundacji Szkoła Liderów zmiana przywództwa. Nawiązując do naszego logo, pałeczka została przekazana z rąk Przemka Radwana-Röhreschefa i Kasi Czayki-Chełmińskiej do rąk naszych, czyli Magdaleny Tchórznickiej (prezeski), Agnieszki Szelągowskiej i Agnieszki Muras (wiceprezesek

Szanowne Liderki i Liderzy, Przyjaciele i Przyjaciółki Szkoły Liderów,  

22 czerwca dokonała się w Fundacji Szkoła Liderów zmiana przywództwa. Nawiązując do naszego logo, pałeczka została przekazana z rąk Przemka Radwana-Röhreschefa i Kasi Czayki-Chełmińskiej do rąk naszych, czyli Magdaleny Tchórznickiej (prezeski), Agnieszki Szelągowskiej i Agnieszki Muras (wiceprezesek). 

Jak wszyscy wiemy Kasia i Przemek od ponad 25 lat byli filarami Szkoły Liderów i nadal nimi są. Zakładali organizację, dokonywali jej zmian, przeprowadzali przez największe sukcesy i kryzysy, wprowadzili do Szkoły wszystkie obecnie działające programy. Towarzyszyli w rozwoju i współpracowali z kilkudziesięcioma pracowniczkami i pracownikami, z jeszcze większą liczbą trenerek i trenerów, turorek i tutorów, z ponad 4000 absolwentkami i absolwentami. Przez prawie 30 lat stworzyli prężną i odpowiadającą na dzisiejsze wyzwania organizację. W grudniu zeszłego roku zdecydowali się na to, co w przywództwie jest kluczowe – dać miejsce kolejnym liderkom i uwierzyć, że inne spojrzenie i chęć zmian są dobre dla rozwoju organizacji.  

Kasiu i Przemku bardzo dziękujemy Wam za lata pracy, odwagę i niezłomność działania! 

W styczniu tego roku po wielu rozmowach, spotkaniach, pojawiających się wątpliwościach i nadziejach, wspólnie zdecydowałyśmy, że chcemy stanąć na czele Fundacji Szkoła Liderów. Zdecydowałyśmy, że chcemy naszą zawodową energię inwestować w organizację, w którą wierzymy, zajmować się tematem przywództwa, które jest dla nas kluczowe oraz rozwijać zespół i kolejne liderki i liderów, aby podejmowane w Polsce decyzje i działania – zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym – były wynikiem świadomego i opartego na wartościach przywództwa. 

Decydując się na przejęcie Szkoły Liderów wiemy, że chcemy działać zgodnie z misją i wizją organizacji. Jest ona spójna z zamysłem prof. Zbigniewa Pełczyńskiego, który w 1994 r. rozpoczął tą trwającą do dziś przygodę. Jako nowy zarząd, nie będziemy wywracać stolika. Chcemy kontynuować dzieło Profesora a następnie Przemka i Kasi. Nadal w Fundacji będziemy realizować takie programy jak: Szkoła Liderek i Liderów Politycznych, Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, liczne projekty młodzieżowe oraz działania na rzecz naszych wschodnich sąsiadów. Jednocześnie widzimy, że niektóre działania w Fundacji wymagają zmian, rozszerzenia, przesunięcia dźwigni wpływu. W naszych planach jest tworzenie kolejnych programów, rozwój działalności gospodarczej, czy dywersyfikacja przychodów (w postaci np. Patronite) by utrwalać stabilność organizacji i być dobrym miejscem pracy dla zespołu. Przejmujemy organizację z wysoko postawioną poprzeczką – z silną tradycją, ale gotową zmienić kurs w obliczu nowego wiatru. 

Kiedy kurz ekscytacji związany ze zmianą opadnie, będziemy potrzebować chwili, aby przyjrzeć się obecnej sytuacji, zacząć podejmować decyzje. Prosimy Was o cierpliwość i wsparcie, prosimy o kredyt zaufania. Jasno też chcemy zadeklarować, że jesteśmy gotowe na rozmowy, pomysły, propozycje wsparcia, które będą przez Was inicjowane. Mamy ogromną nadzieję, że mimo dokonanej zmiany, nadal będziecie chcieli być blisko Fundacji i blisko nas. 

Wszystkie trzy wiemy, że gdyby nie kolejne działające zespoły w Szkole Liderów, organizacja nigdy nie byłaby w miejscu, w którym jest obecnie. Przejęłyśmy organizację, którą tworzą unikatowi ludzie. Grono osób połączonych silnymi więziami, oddanych misji naszej organizacji, które wierzą, że przywództwo jest czymś, co warto wspierać. Organizację, która jest miejscem pracy i przyjaźni, wyzwań i satysfakcji. Miejscem spotkania z drugą osobą.  

My mamy to niesamowite szczęście i przywilej, że razem z nami organizację przejmuje 16 osób. Beato, Aneto, Dario, Marto, Agnieszko, Alu, Areto, Agnieszko, Julio, Julio, Adamie, Elu, Małgosiu, Agnieszko, Elizo, Agnieszko – dziękujemy, że jesteście z nami i razem z nami chcecie tworzyć tę organizację. 

Szanowne Liderki i Liderzy, Przyjaciele i Przyjaciółki Szkoły Liderów, 

Jest w nas obecnie wiele emocji. Jesteśmy zaszczycone, podekscytowane i przejęte nowym zadaniem, które przed nami. Jesteśmy również absolutnie pewne, że to droga, którą obecnie chcemy podążać. Mamy ogromną nadzieję, że będziecie chcieli nam w niej towarzyszyć. W dzisiejszych czasach wielu niepewności przed liderkami i liderami stoi wiele wyzwań. Potrzebujemy zmian. Aby im sprostać, świat potrzebuje dziś kompetentnych, odpowiedzialnych i uważnych przywódczyń i przywódców, którzy budują solidarne wspólnoty, i którzy potrafią wyjść poza swoją “bańkę”. Wierzymy, że do takiej roli przygotowujemy kolejne pokolenia liderek i liderów. Wierzymy, że do takiej roli same jesteśmy przygotowane. 

Agnieszka, Agnieszka, Magda 

Copyright All Rights Reserved © 2019

×