Liderzy młodzieżowi

Liderzy młodzieżowi – to młode osoby aktywnie zaangażowane w życie w swoich szkołach, w życie społeczne, a czasem robiące już pierwsze kroki w polityce. Liderzy młodzieżowi szkoleni są w ramach programów Warszawska Akademia Młodych Liderów oraz Nowi i Młodzi Liderzy.

Programy te mają na celu budowanie sieci aktywnych młodych ludzi, wzajemnie wspierających się w działaniach społecznych, którzy poznali się w działaniu realizując wspólne projekty. Sieć obejmuje kolejne roczniki WAML i Nowych i Młodzi Liderzy.

Warszawska Akademia Młodych Liderów (WAML) ma na celu rozwinięcie kompetencji liderskich i społecznych młodych warszawiaków aktywnych w samorządach uczniowskich i studenckich, młodzieżowych radach i grupach nieformalnych, w celu wzmocnienia ich dalszej aktywności społecznej i obywatelskiej.

Młoda Polska to ogólnopolski program Szkoły Liderów powołany z myślą o młodych osobach, które wyróżniły się działalnością społeczną oraz wyłoniły się w ruchach protestu i aktywizmu młodzieżowego.

Nowi i Młodzi liderzy to program Szkoły Liderów dla młodzieży aktywnie zaangażowanej w działania społeczne oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Głównym celem kursu szkoleniowego jest wzmocnienie kompetencji przywódczych oraz społecznych.