fbpx

Rekrutacja do 28. Szkoły Liderów Politycznych / 4-31 maja 2020 r.

W czasach niepewności przed przywódcami stoi wiele wyzwań. Aby im sprostać, świat potrzebuje dziś kompetentnych, odpowiedzialnych i uważnych liderów, którzy budują solidarne wspólnoty – do takiej roli przygotowuje Szkoła Liderów Politycznych. Rekrutacja do tegorocznej edycji potrwa od 4 do 31 maja.

Szkoła Liderów Politycznych to najstarszy i najbardziej unikatowy program edukacji przywódczej w Polsce, stworzony 25 lat temu przez profesora Oksfordu i założyciela Szkoły Liderów, profesora Zbigniewa Pełczyńskiego.

Komu dedykowany jest program Szkoły Liderów Politycznych? 

Szkoła Liderów Politycznych to przestrzeń, w której spotykają się osoby o różnych poglądach politycznych. To co je łączy, to chęć dbania o jak najwyższą jakość życia publicznego i debaty publicznej.  Uczestnikami Szkoły Liderów Politycznych są liderzy szczebla samorządowego (radni, burmistrzowie, prezydenci) i centralnego, aktywiści, liderzy organizacji pozarządowych, ruchów społecznych, urzędnicy państwowi, a także liderzy opinii, członkowie think-thanków, którzy chcą kształtować rzeczywistość społeczno-polityczną w Polsce. 

Program 28. Szkoły Liderów Politycznych odpowiedzią na nowe wyzwania 

Program 28. Szkoły Liderów Politycznych będzie realizowany w odpowiedzi na wyzwania, które stawia przed nami sytuacja związana z COVID-19. Zarówno formuła, jak i program merytoryczny, zostaną dostosowane do nowej rzeczywistości, w jakiej znaleźliśmy się w związku z pandemią. Udział w 28. edycji Szkoły pozwoli uczestnikom na rozwój umiejętności liderskich oraz wzmocni ich aktywność polityczną, tak aby była realną odpowiedzią na aktualne wyzwania.

4-etapowy trening liderski odbędzie się jesienią 

Tegoroczna edycja składać się będzie z 4 sesji, które odbędą się jesienią: intensywnego wyjazdu i treningu liderskiego (w ośrodku pod Warszawą), seminariów z trenerami i ekspertami najwyższej klasy, debat z udziałem czołowych przedstawicieli życia publicznego z różnych opcji politycznych, warsztatów w formie stacjonarnej oraz online.

Sesja 1:   16 września – 20 września   
Sesja 2:   2 października – 3 października (online)  
Sesja 3:   17  października (online)    
Sesja 4:   24 października   

Do terminów i formuły spotkań podchodzimy z uważnością i otwartością na ewentualne zmiany w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Harmonogram rekrutacji

Rekrutacja składa się z 2 etapów.  

W pierwszym etapie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy online (dostępny od 4 do 31 maja), dołączając CV oraz dwie rekomendacje potwierdzające umiejętności liderskie kandydata/kandydatki (jaki ma wpływ na rzeczywistość, jaki zasięg i rozpoznawalność). Rekomendujemy uzyskanie 1 rekomendacji od absolwentów i absolwentek Szkoły Liderów. W drugim etapie wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się online w czerwcu 2020 r.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera 28. Szkoły Liderów Politycznych. Będziemy Cię informować o szczegółach rekrutacji, ważnych terminach, formule oraz programie tegorocznej Szkoły Liderów Politycznych. 

Różnorodność poglądów – wspólny cel   

Podczas programu uczestnicy o różnych poglądach politycznych zyskują okazję do rozwoju kluczowych kompetencji, wiedzy i narzędzi niezbędnych do skutecznego działania w życiu politycznym i publicznym.  

Szkoła Liderów Politycznych tworzy przestrzeń do otwartej i merytorycznej dyskusji na temat kluczowych wyzwań współczesnego świata i polityki osobom o odmiennych poglądach politycznych. Spotyka ze sobą ludzi z różnych środowisk i sektorów, inspirując do rozmowy o rozwiązaniach służących dobru publicznemu, a tym samym przyszłości Polski.

Szkoła Liderów Politycznych to: 

  • Wyjątkowy program edukacji przywództwa politycznego. 
  • Zajęcia z najwyższej klasy trenerami, ekspertami i politykami. 
  • Wiedza i praktyczne narzędzia, które są kluczowe w prowadzeniu działań w sferze publicznej. 
  • Zamknięte spotkania z czołowymi postaciami życia publicznego                                i politycznego. 
  • Różnorodna grupa szkoleniowa (uczestnicy o odmiennych poglądach politycznych, z dużych i małych ośrodków, z partii politycznych, ruchów społecznych, NGO, samorządu). 
  • Energia do działania i kontakty, jakich nie daje żaden inny program przywództwa politycznego. 
  • Członkostwo w Sieci Absolwentów Szkoły Liderów i możliwość dalszego rozwoju i networkingu  

Udział w Szkole Liderów Politycznych jest dla uczestników dużym krokiem w rozwoju politycznym, zawodowym i osobistym.   

Szkoła Liderów Politycznych – dołącz do grona Partnerów!

Zobacz jak wyglądała poprzednia edycja – 27. Szkoła Liderów Politycznych 

Dołącz do grona absolwentów Szkoły Liderów Politycznych 

Absolwentami Szkoły są między innymi znane postaci świata polityki i życia publicznego: Adam Bodnar (Rzecznik Praw Obywatelskich), Urszula Pasławska (Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego), Krzysztof Kwiatkowski (senator, b. Prezes Najwyższej Izby Kontroli), Robert Biedroń (poseł Lewicy, Lider Partii Wiosna, wcześniej Prezydent Miasta Słupska), Zbigniew Girzyński (poseł Prawa i Sprawiedliwości),  Magdalena Filiks (posłanka Koalicji Obywatelskiej), Arkadiusz Marchewka (poseł Koalicji Obywatelskiej), Hanna Gill-Piątek (posłanka Lewicy), Michał Wypij (poseł Porozumienia), Jakub Banaszek (prezydent Chełma), Marek Materek (prezydent Starachowic), Ewa Filipiak (przewodnicząca Rady Powiatu Limanowskiego), Mariusz Wiśniewski (wiceprezydent Poznania), Marcin Skonieczka (wójt Płużnicy), Marcin Chludziński (Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.), Tomasz Chróstny (szef Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta), Szymon Huptyś (rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury), a ze środowisk opiniotwórczych np.:  Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny „Liberté!”, Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego, Kamil Orzeł ekspert Fundacji Republikańskiej, Katarzyna Guzek, rzeczniczka Greenpeace Polska, Karolina Zbytniewska, redaktor naczelna Euractive. 

Absolwenci o Szkole Liderów Politycznych

Julian Drob, Przewodniczący Forum Młodych Prawo i Sprawiedliwość, Bydgoszcz. Absolwent 27. Szkoły Liderów Politycznych
Katarzyna Guzek, Rzeczniczka prasowa w Greenpeace Polska, Warszawa.
Absolwentka 27. Szkoły Liderów Politycznych
Robert Rafałowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola, Warszawa.
Absolwent 27. Szkoły Liderów Politycznych

Kontakt:  
Maria Klaman 
koordynatorka Szkoły Liderów Politycznych 
mail: [email protected] 
tel.: 514 441 285 

Karolina Grzegorzak 
specjalistka ds. organizacji i wsparcia projektu
mail: [email protected] 
tel.: 733 741 861 

28. Szkoła Liderów Politycznych odbywa się dzięki wsparciu partnerów: 
Fundacja Konrada Adenauera, Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE, Orange Polska, Samsung, Magovox sp. z o.o., McDonald’s.

Copyright All Rights Reserved © 2019

×